Projekt "Hlavové vŕby"

 

logo hnuti duha  logo pp  RPS logo 
     
 fond mikroprojektu web 1

 

Od 1.7.2014 riešime v partnerstve Hnutí Duha ČR a OZ Priatelia prírody v spolupráci s Ochranou dravcov na Slovensku projekt s názvom "Ochrana mizející krajinné rozmanitosti". Hlavnú zásluhu na získaní projektu má Hnutí Duha ČR a projekt sa nám spoločne podarilo získať z Fondu mikroprojektov regiónu Biele Karpaty. 

V slovenskej časti projektu nás čaká zrealizovať víkendovku, na ktorej by sme radi na niektorej lokalite hlavových vŕb v okresoch Piešťany, Trnava, Galanta alebo Dunajská Streda vykonali nasledovné:

- poskytli priestor pre stretnutie ľudí, ktorých zaujíma fenomén hlavových vŕb, na ne naviazanej biodiverzity, kultúrnej hodnoty a ochrany tohto jedinečného prvku v krajine

- zorganizovali pásmo prednášok (v piatok)

- orezom pomohli vybranej lokalite (v sobotu)

- zorganizovali workshop a naučili seba a miestnych ľudí, na čo sú hlavové vŕby dobré a ako sa z nich získaný materiál dá využiť (v nedeľu)

Našim cieľom je pomôcť vybranej lokalite a na ňu viazaným druhom, rozšíriť poznatky o rozšírení hlavových vŕb na Podunajsku a dolnom Považí, poskytnúť priestor pre výmenu odborných znalostí a praktických skúseností, v miestnej komunite poukázať na tradičné hodnoty kultúrnej krajiny.

Ďalej v rámci projektu plánujeme: 

- doplniť mapovanie hlavových vŕb o nové dáta a rozšíriť tak databázu na ktorej pracujú a pracovali naši kolegovia a kamaráti

- propagovať tematiku prostredníctvom tlačovej správy a aspoň dvoch článkov 

- komunikovať so samosprávami a miestnou komunitou na lokalite, kde víkendovku zrealizujeme 

- Hnutí Duha ČR ďalej v rámci projektu zrealizuje i ďaľšie víkendovky, na ktorých by sme sa radi zúčastnili a naučili sa niečo nové 

 

Náš tím a kontakty:

Jirko Hološka, 0905 267 153, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Martin Dobrý, 0903 690 546, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Eliška Kvitová, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.  

 

V prípade záujmu o spoluprácu, prosíme, kontaktujte nás!:) 

Ďaľšie info TU

 

3 web male  Lehnice 1 male

Projekt podporili

logo 01

logo 02 logo 03 logo 04 logo 05-basis SK-AT 4C logo 06-coro skat farbe logo 07-EUflag ERDF