Kurz košikárstva

 

Ďakujeme účastníkov Víkendovky Piešťany za príspevok z podarenej akcii. Veríme, že sa Vám páčilo. 

 

IMG 0647 m  IMG 0664 m  IMG 0734 m 

 

Keďže viacerí z Vás prejavili úprimný záujem o kurz košikárstva, pripájame zopár informácií k nemu od pána Zemana, ktorému za krásny kurz košikárstva na víkendovke ešte raz ďakujeme: 

1.Je dobré ak si donesiete ostrý nôž, najlepšie zahnutý(tzv. žabka), ale postačí i vreckový, hlavne musí byť dobre naostrený. Ďalej strihajúce záhradnícke nožnice, šidlo (postačí i zabrúsený skrutkovač) a malé bočné klieštiky.

2. Zástera s pevného plátna, alebo odev, ktorý si môžete dovoliť poškodiť. Je vhodné mať pri sebe zopár kúskov náplastí na malé poranenia - ja na kurzy nosievam však i lekárničku.

3. Doniesť si jedlo a nápoje, lekcia trvá 8-10 hodín a idem bez prerušenia. Začiatok je od 8.00 hod a predpokladaný koniec o 16-17.00 hod.

4. Ak je účastníkov 7 a viac prídem na nimi určené miesto. Miestnosť kde budeme pracovať musí umožniť každému aspoň 2 m voľný okruh so stolom a stroličkou. Ak by bolo účastníkov menej, skupiny spájam a kurz bude v Dome kultúry v Starej Turej. Po prihlásení dostatočného počtu všetkým záujemcom pošlem termín začiatku kurzu.

5. Základný kurz sa skladá s troch lekcií, kruhová miska, hríbarský kôš a opletaná fľaša. Každá lekcia je ucelená téma a nie je podmienkou absolvovať všetky. Podmienkou ďalších lekcií je aktívne pletenie a preukázanie sa svojimi výrobkami. Kompletný kurz má spolu 11 lekcií a ten robím pre pokročilých košikárom v mojej dielni v Durcovej Doline.

6. Poplatok ja jednu lekciu je 24€ (3€/hod), ak cestujem mimo Starej Turej, alebo Myjavy, za prejdený kilometer si účtujem 0,20€ a sumu rozpočítam medzi všetkých účastníkov. Zhotovený výrobok je majetkom účastníka, v cene kurzu je i cena prútov, ktoré prinesiem.

7. Predpokladaný začiatok kurzov bude druhá polovica novembra a ukončenie prvá polovica marca.

Viac možno nájsť na http://www.kosikar.eu/

 

 

 

Projekt podporili

logo 01

logo 02 logo 03 logo 04 logo 05-basis SK-AT 4C logo 06-coro skat farbe logo 07-EUflag ERDF