Pozvánka na víkend pomoci hlavovým vŕbam

logo hnuti duha  logo pp  RPS logo 

Milí priatelia,

srdečne Vás pozývame na Víkendovku krajinnej rozmanitosti, na ktorej sa budeme venovať fenoménu hlavových vŕb, teórii, praktickému orezu a výrobe výrobkov z vŕbového prútia.

Termín: 17. - 19. október 2014

Miesto: Piešťany, Komunitné centrum ŽiWell 

Orezávať budeme lokality Piešťany - výsadba a Nižná 

Víkendovku spoluorganizujeme v spolupráci Hnutí Duha ČR, OZ Priatelia prírody, Komunitné centrum ŽiWell a Ochrana dravcov na Slovensku. 

Spolupracujeme i so Štátnou ochranou prírody SR 

Prihlasovanie na víkendovku je v ukončené, miesta sú obsadené. V prípade naozaj veľkého záujmu nás prosím kontaktujte:) môže sa stať, že sa niekto odhlási... Ďakujeme Vám za pochopenie

 

 


Víkendovka je určená všetkým záujemcom o problematiku alebo pomoc prírode. 

 

Program: 

- Piatok poobede: Príchod priebežne podľa možností účastníkov 

            večer 18:00 - 20:00 prednášky: 

   Marek Sádovský: Skúsenosti so starostlivosťou o hlavové vŕby na Podunajsku 

   Alexander Kürthy: Vŕby v permakultúre, vŕby a človek 

   Dušan Marko: Starostlivosť o hlavové vŕby a legislatíva 

   Ján Zeman: Vŕby v košikárstve 

- Sobota cca od 9:30 do 18:00 hod orez vŕb na lokalitách Piešťany - Výsadba (pri Sĺňave) a Nižná, práca v teréne, spracovanie orezaného materiálu 

- Nedeľa: cca od 10:00 v Komunitnom centre ŽiWell tvorivá dielňa výrobkov z vŕbového prútia, k dispozícii budú remeselníci, výroba košíkov a iných predmetov. Popoludní ukončenie víkendovky 

 

Prihlasovanie na víkendovku je v ukončené, miesta sú obsadené. V prípade naozaj veľkého záujmu nás prosím kontaktujte:) môže sa stať, že sa niekto odhlási... Ďakujeme Vám za pochopenie

 

Pre prihlásených účastníkov budeme mať pripravené ubytovanie a stravu zdarma a uhrádzame i cestovné náklady verejnou dopravou alebo autom. Strava bude vegetariánska. 

 

Pozor zmena: Ubytovaní budeme v hoteli Atóm v izbách s posteľami, nie je teda potrebné si nosiť spacák a karimatku. Prosím kto by mal záujem na brigáde užívať erárnu pitnú vodu z bandasiek, nech si prinesie pohár alebo hrnček:)

 

Ako sa dostať na miesto víkendovky? 

Verejnou dopravou pozri CP, zo stanice peši potom pozri tu 

Vlastný autom plánuj trasu na mapách google, alebo je to na tebe:)  

 

Účastníkov sobotňajšej brigády prosíme aby si priniesli pracovné oblečenie, vhodnú obuv, pracovné rukavice (ak by ste museli kupovať, nekupujte, budeme mať nejaké v zásobe) a ručné pílky (opäť platí ako s rukavicami). Ak bude náhodou pršať ale bude to znesiteľné, šli by sme (kto bude mať na to chuť) aj tak, takže si prosím prineste i veci do dažďa. Nezabudnite dobrú náladu. 

 

V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím kontaktujte. Vašu účasť budeme očakávať podľa rozvrhu, ktorý ste vyplnili vo formulári (pozri pár riadkov vyššie:) 

 

Kontakty: 

Jirko Hološka, 0905 267 153, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Martin Dobrý, 0903 690 546, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Miesto víkendovky: 

https://sk-sk.facebook.com/klubZiwell 

logo oz kvas   logo ziwell

 

Hlavným partnerom a predkladateľom riešeného projektu je Hnutí Duha ČR. Víkendovka sa uskutoční v rámci projektu "Ochrana mizející krajinné rozmanitosti". 

Eliška Kvitová, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Okrem našej, Hnutí Duha organizuje ďalšie dve víkendovky (celkom tri, ale jedna už bola:), na ktorých ste vítaní. Pozrite prosím tu

 

Tešíme sa na spoluprácu s Vami a na Vašu účasť

 

 

 fond mikroprojektu web 1    

Projekt podporili

logo 01

logo 02 logo 03 logo 04 logo 05-basis SK-AT 4C logo 06-coro skat farbe logo 07-EUflag ERDF