Projekt "Dravce a sovy v sústave CHVÚ"

Kurz košikárstva

 

Ďakujeme účastníkov Víkendovky Piešťany za príspevok z podarenej akcii. Veríme, že sa Vám páčilo. 

 

IMG 0647 m  IMG 0664 m  IMG 0734 m 

 

Keďže viacerí z Vás prejavili úprimný záujem o kurz košikárstva, pripájame zopár informácií k nemu od pána Zemana, ktorému za krásny kurz košikárstva na víkendovke ešte raz ďakujeme: 

Čítať ďalej: Kurz košikárstva 

Kontakt

 

V prípade otázok k tomuto webu, kontaktujte prosím Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Kontakty Ochrany dravcov na Slovensku nájdete tu. 

 

Projekt "Hlavové vŕby"

 

logo hnuti duha  logo pp  RPS logo 
     
 fond mikroprojektu web 1

 

Od 1.7.2014 riešime v partnerstve Hnutí Duha ČR a OZ Priatelia prírody v spolupráci s Ochranou dravcov na Slovensku projekt s názvom "Ochrana mizející krajinné rozmanitosti". Hlavnú zásluhu na získaní projektu má Hnutí Duha ČR a projekt sa nám spoločne podarilo získať z Fondu mikroprojektov regiónu Biele Karpaty. 

V slovenskej časti projektu nás čaká zrealizovať víkendovku, na ktorej by sme radi na niektorej lokalite hlavových vŕb v okresoch Piešťany, Trnava, Galanta alebo Dunajská Streda vykonali nasledovné:

- poskytli priestor pre stretnutie ľudí, ktorých zaujíma fenomén hlavových vŕb, na ne naviazanej biodiverzity, kultúrnej hodnoty a ochrany tohto jedinečného prvku v krajine

- zorganizovali pásmo prednášok (v piatok)

- orezom pomohli vybranej lokalite (v sobotu)

- zorganizovali workshop a naučili seba a miestnych ľudí, na čo sú hlavové vŕby dobré a ako sa z nich získaný materiál dá využiť (v nedeľu)

Našim cieľom je pomôcť vybranej lokalite a na ňu viazaným druhom, rozšíriť poznatky o rozšírení hlavových vŕb na Podunajsku a dolnom Považí, poskytnúť priestor pre výmenu odborných znalostí a praktických skúseností, v miestnej komunite poukázať na tradičné hodnoty kultúrnej krajiny.

Ďalej v rámci projektu plánujeme: 

- doplniť mapovanie hlavových vŕb o nové dáta a rozšíriť tak databázu na ktorej pracujú a pracovali naši kolegovia a kamaráti

- propagovať tematiku prostredníctvom tlačovej správy a aspoň dvoch článkov 

- komunikovať so samosprávami a miestnou komunitou na lokalite, kde víkendovku zrealizujeme 

- Hnutí Duha ČR ďalej v rámci projektu zrealizuje i ďaľšie víkendovky, na ktorých by sme sa radi zúčastnili a naučili sa niečo nové 

 

Náš tím a kontakty:

Jirko Hološka, 0905 267 153, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Martin Dobrý, 0903 690 546, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Eliška Kvitová, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.  

 

V prípade záujmu o spoluprácu, prosíme, kontaktujte nás!:) 

Ďaľšie info TU

 

3 web male  Lehnice 1 male

Podkategórie

Projekt podporili

logo 01

logo 02 logo 03 logo 04 logo 05-basis SK-AT 4C logo 06-coro skat farbe logo 07-EUflag ERDF